SRS Legal
Kancelarie radców prawnych

09.01

Decyzja środowiskowa – zmiany od 2017 r.

Wraz z dniem 1 stycznia 2017 r. w życie weszły liczne zmiany w dotyczące postępowania pozyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Najistotniejsze zmiany w skrócie

Jedne z najistotniejszych zmian dotyczą zawartości karty informacyjnej przedsięwzięcia oraz raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Wprowadzony został również katalog osób, które będą uprawnione do sporządzania dokumentacji środowiskowej.

Więcej na temat tych zmian w artykule który ukazał się w styczniowym Biuletynie Euro Info (http://www.een.org.pl/index.php/Biuletyn-EURO-INFO.html).

Pojawiły się kryteria, które należy brać pod uwagę przy analizie oddziaływań skumulowanych (więcej na ten temat w artykule: http://srslegal.pl/oddzialywanie-skumulowane-zmiany-od-1-stycznia-2017-r/), uszczegółowione wymogi wariantowania (szczegóły znajdziesz w tym wpisie).

Został też wprowadzony bardzo ważny dział mówiący o administracyjnych karach pieniężnych (więcej tu), które mogą być nałożone w przypadku nieprzestrzegania warunków zawartych w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Szczegółowe omówienie kolejnych zmian już wkrótce na blogu.

Spodobał ci się artykuł ? Będzie mi miło, jeśli podzielisz się nim z innymi:
Anna Siwkowska

O autorze Anna Siwkowska

Jestem radcą prawnym, na co dzień wspieram przedsiębiorców w sprawach związanych z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą.  Doradzam w toku procesu inwestycyjnego w szczególności dla przedsięwzięć z zakresu elektroenergetyki, w tym dla linii napowietrznych, fotowoltaiki i farm wiatrowych. Po godzinach jestem amatorką sportu, słodyczy i mojego kudłatego psa.


MENU


O nas
Radcy prawni


Kontakt
e-mail: info@srslegal.pl

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress